View Single Post

stare 04-12-18, 07:35   #1 (permalink)
Konrad "Budyń" Budynek
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Finkel: jesteśmy bardzo zainteresowani walką z Joshuą

Po sobotnim remisie Deontaya Wildera (40-0-1, 39 KO) z Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO) ponownie odżyły spekulacje dotyczące wielkiej walki unifikacyjnej między "Brązowym Bombardierem" a Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO). Mimo, iż Wilder posłał dwukrotnie rywala na deski, po ostatnim gongu sędziowie ogłosili tylko remis, to i tak w opinii zdecydowanej większości taki wynik jest krzywdzący dla "Króla Cyganów".

Podczas wywiadu udzielanego jeszcze w ringu, zarówno Wilder jak i Fury deklarowali chęć organizacji walki rewanżowej, która tym razem miałaby się odbyć w Wielkiej Brytanii. Promotor Fury'ego, Frank Warren stwierdził później nawet, że napisze wniosek do WBC o zarządzenie natychmiastowego rewanżu. Wydaje się jednak, że priorytetem w tym momencie dla obozu Wildera mimo wszystko jest jednak organizacja walki z Joshuą.

- Jesteśmy bardzo zainteresowani walką [z Joshuą]. Jeśli chce on pozostać profesjonalistą i zachować to [rozmowy] w prywatnej dyskusji, jestem na to otwarty. Jeśli wszystko będzie na papierze [się zgadzać], nie mam pragnienia o czymkolwiek dyskutować i pozwolę mu [Wilderowi] walczyć z kim chce - stwierdza prawnik "Bronze Bombera" Shelly Finkel.

Jak wiemy, w dniu wczorajszym Eddie Hearn udał się do Los Angeles, aby spotkać się z obozem Giennadija Gołowkina w sprawie dołączenia do DAZN. Podczas jego pobytu w Stanach mają mieć miejsce także rozmowy z zespołem Wildera na temat unifikacji w kwietniu na Wembley. Co ciekawe, "Gypsy King" także zadeklarował gotowość do walki z Joshuą. Wygląda więc na to, że już przed sobotnim pojedynkiem Joshua miał duże grono kandydatów do walki w swoim najbliższym występie, a teraz jest ich jeszcze więcej.

Źródło: Sky Sports

Konrad "Budyń" Budynek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem