View Single Post

stare 14-06-18, 12:26   #9 (permalink)
Marek Cudek
champion
  
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Postów: 2988
Nominowany 15 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post
Dzięki za odpowiedź. Ciekawie i na temat. Dodam tylko, że niezły koks na pewno wchodzi w grę, ale jestem w stanie się zgodzić, że to nie on robi główną różnicę.
Dodałbym tu jeszcze bardzo solidną bazę techniczną, szczególnie w obecnych czasach. Wirtuozów może mało, ale każdy z czołówki jest solidnie wyszkolony. Dla mnie rosyjska szkoła boksu to przede wszystkim zrównoważony rozwój siły, motoryki, psychiki i techniki. To daje sukcesy w amatorce i poważnie zwiększa szanse w długofalowym rozwoju pod kątem zawodowstwa.

Trudno nam się do Rosjan teraz porównywać, ale mam wrażenie, że to nie przypadek, że odstajemy we wszystkich czynnikach. To już się zaczyna w szkole, w krajach postradzieckich cały czas chyba WF wygląda zupełnie inaczej niż u nas. Chętnie przeczytałbym wywiad na ten temat z jakimś rosyjskim czy ukraińskim pięściarzem np. z Czerkaszynem.

Zauważcie, że nie brakuje u nas ludzi mocno bijących, walecznych, ale z wyszkoleniem i motoryką jest już dużo gorzej. Tacy ludzie jak Adamek (pod wieloma względami wcale nie wybitni), o solidnych podstawach fachu, dość dobrzy fizycznie (poza oczywiście świetną odpornością na ciosy i mocną psychiką) to u nas rzadkość. Nie ma z czego rzeźbić.

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem