View Single Post

stare 10-06-18, 05:49   #1 (permalink)
Jakub Zegarowski
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 629
Nominowany 7 razy w 4 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Leo Santa Cruz nieznacznie lepszy w kolejnej odsłonie brutalnej meksykańskiej wojny!


To był kolejny odcinek meksykańskiej wojny pięściarskiej! Leo Santa Cruz (35-1-1, 19 KO) i Abner Mares (31-2-1, 15 KO) dostarczyli kibicom masę emocji, zapisując się na długo w ich pamięci. Po dwunastu wspaniałych rundach minimalnie lepszy okazał się Santa Cruz, wygrywając jednogłośną decyzją sędziów punktowych i zawieszając na swoich biodrach pasy WBA Super i WBC Diamond w wadze piórkowej.

Santa Cruz i Mares nie potrzebowali nawet minuty rozpoznawczej. Od samego początku weszli w wymianę w półdystansie. W pierwszej rundzie nieco lepiej radził sobie czempion, serią mocnych sierpowych powitał swojego krajana. Nieprawdopodobne rzeczy działy się w trzecim starciu. Santa Cruz rozpoczął rewelacyjnie, kilka razy naruszył Abnera, ale w jej końcówce sam znajdował się w defensywie, przyjmując wiele potężnych uderzeń. Ludzie w nqrożniku Leo zauważyli, że ich podopieczny ma problemy w półdystansie, więc kazali mu wydłużyć dystans. Niemal od razu dało to wymierne rezultaty. Może w ringu działo się nieco mniej, obserwowaliśmy więcej technicznego boksu, to jednak Santa Cruz punktował i wygrywał kolejne starcia. W szóstej odsłonie przewaga mistrza była już olbrzymia - Leo wyprzedzał Maresa, bił ciosami podbródkowymi, nie dając Abnerowi miejsca na swoje akcje.

W drugiej części pojedynku Mares radził sobie trochę lepiej. Santa Cruz wciąż starał się wydłużać dystans, ale nie zawsze robił to skutecznie. Abnerowi udawało się przechodzić do półdystansu, gdzie zadawał sporo ciosów, często w tułów. Świetne emocje zafundowali nam panowie w dziewiątym starciu. To Santa Cruz zadał najmocniejszy cios - sierpowy z odchylenia, ale przez całą rundę znajdował się raczej w odwrocie. Mistrzowskie odsłony były niesamowite, lecz wydaje się, że nieco lepiej radził sobie w nich świeższy Leo. Po dwunastu świetnych rundach sędziowie przyznali wygraną staremu mistrzowi w stosunku 115-113, 116-112, 117-111.

Źródło: Redakcja

Jakub Zegarowski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem