View Single Post

stare 05-03-18, 21:24   #1 (permalink)
Krystian Sander
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Postów: 18877
Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Klenbuterol w organizmie Canelo! Wszystko przez skażone mięso?


Saul Alvarez (49-1-2, 34 KO) jest oczywiście członkiem projektu Clean Boxing Program, który powołano do życia przy współpracy federacji WBC i VADA. Jak wynika z ostatniego raportu wspomnianej organizacji antydopingowej, w organizmie Canelo wykryto niewielkie ilości klenbuterolu.

Substancja ta była w ostatnich kilkunastu miesiącach wykrywana u wielu meksykańskich sportowców, a cały problem miał wynikać ze spożywania skażonego mięsa. W ten sposób tłumaczy się też obóz Alvareza, jak i on sam.

- Jestem sportowcem, który szanuje ten sport. To co się wydarzyło zaskakuje mnie i niepokoi, ponieważ nigdy wcześniej coś takiego nie miało miejsca. Poddam się wszystkim możliwym testom, by to wyjaśnić. Wierzę, że na końcu prawda zwycięży - mówił Alvarez, który natychmiast przeniósł przygotowania do walki z Giennadijem Gołowkinem z Meksyku do USA.

- Zawartość klenbuterolu w tym przypadku mieści się w granicach, jakie wyznacza spodziewana ilość tej substancji po zjedzeniu skażonego mięsa - powiedział Daniel Eichner, przedstawiciel WADA.

Canelo przejdzie w najbliższym czasie szereg badań i testów, które mają pomóc wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Źródło: boxingscene

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem