View Single Post

stare 09-01-18, 17:51   #6 (permalink)
Kosmonauta
challenger
  
 
Avatar Kosmonauta
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Postów: 1983
Nominowany 23 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Ciekawostka godna uwagi. Czyli wyjątek potwierdzający regułę? Tyle, że w kulturystyce przystępuje się do pierwszych zawodów w optymalnej formie. Gdyby ta sama reguła dotyczyła boksu zawodowego, gdzie walczy się max 3 razy do roku, to rzeczywiście przez kilka ładnych lat, można byłoby być niepokonanym. Tyle, że bokser startuje średnio 30 - 50 razy, spotykając się z różnymi stylami, z czego w pierwszych 10-15 walkach uczy się zawodowstwa. Nie wiem, ile startów zaliczył Schwarzenegger, bo pewnie sporo mniej.
Arnold przez całą swoją karierę zajął dwa razy drugie miejsce, ale to jeszcze na tzw. amatorce. W gronie zawodowców zawsze stawał na najwyższym stopniu podium. Największą ciekawostką jest fakt, że po zdobyciu 6 tytułów Mr. Olympia z rzędu w latach 1970-1975, Arnold ogłosił zakończenie kariery i wycofał się z wyczynowego uprawiania kulturystyki. Wrócił niespodziewanie w 1980r. wygrywając zawody w wielkim stylu po raz siódmy. Tym samym wielu uważa, że w latach 1976-1980r. teoretycznie także mógł tytuł ten zdobywać.

Znamienne jest też, że zdobywając swój pierwszy tytuł Mr. Olympia miał zaledwie 23 lata.

Tak, to jest wyjątek potwierdzający regułę, jednak pokazuje, że takie rzeczy jak ,,zero w rekordzie" są w sporcie możliwe.

Kosmonauta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem