View Single Post

stare 16-12-17, 13:49   #1 (permalink)
Andrzej Pastuszek
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Postów: 10704
Nominowany 638 razy w 122 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 51
Domyślnie Tyson Fury potwierdzil, że Peter Fury nie jest już jego trenerem


Były, zunifikowany mistrz wagi ciężkiej Tyson Fury (25-0, 18 KO) potwierdził, że jego wujek Peter Fury nie jest już jego trenerem, a pracuje w tej chwili z młodym Benem Davisonem z gymu Ricky'ego Hattona, którego możemy zobaczyć na krótkich fragmentach tarczy z ostatnich filmików "Gypsy Kinga".

Peter Fury był niezwykle ważną częścią sukcesu Tysona, potrafił zmotywować go do pracy, przekonał do defensywy i roli taktyki w boksie. Był jedynym szkoleniowcem, z którym Tyson współpracował dłużej niż kilka walk, gdyż przed nastaniem Petera "Gypsy King" zmieniał narożnik bardzo często. Znakomita, defensywna strategia na walkę z Władimirem Kliczką była oczywiście dziełem wujka pięściarza. Tyson Fury nie wyklucza w przyszłości współpracy z Peterem, ale stwierdził, że na dzień dzisiejszy potrzebuje świeżego spojrzenia na boks.

Były czempion ma zielone światło do powrotu na ring i "montuje" swój nowy zespół. Podpisał kontrakt z grupą menadżerską MTK Global, a ofertami kuszą go promotorzy m.in. Eddie Hearn i Frank Warren. Jest mało prawdopodobne, żeby Fury odnowił kontrakt z Mickiem Henessym i być może będzie pracował z promotorami w układzie "z walki na walkę".

Źródło: iFL TV

Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem