View Single Post

stare 14-12-17, 17:34   #9 (permalink)
Marek Cudek
champion

Nominowany 203 razy w 62 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 25
Domyślnie

Świetny wywiad Krystian@ Od strony dziennikarskiej przede wszystkim.

Myślałem, że p.Grabowski nie brzmi zbyt szczerze, ale tu dopiero usłyszałem sporo dziwnych rzeczy. Nie wątpię absolutnie w to, że p.Wasilewski kocha boks i chciałby co najmniej powrotu dawnych czasów. Jeszcze do momentu wątku medialnego brzmi to dość rozsądnie.

Pozwolę sobie wypunktować to, co mnie"ugryzło" w tym wywiadzie:

- AW mówi o promocji skupionej na mniejszej ilość zawodników. Ja fachowej promocji do czasu gali Borka nie zauważyłem ani razu.

- "Żeby wychować następcę pana Adamka, to trzeba mu przez lata opłacać walki, płacić pensję, opłacić mu kilkanaście obozów, nie jeden czy dwa, tylko dwa, trzy rocznie, opłacić prawdopodobnie kilka zabiegów medycznych. To jest rola promotora. "
Może zamiast wąskiej promocji, AW zmniejszyłby po prostu liczbę zawodników w których inwestuje? Przecież o wielu z nich od dawna można powiedzieć, że nie nadają się do tego sportu. Nie zgadzam się też, że płacenie pensji to rola promotora. Są inne możliwości, na pewno efektywniejsze. Czy piosenkarz, który też codziennie trenuje i w siebie inwestuje dostaje za to pieniądze?

- "Gala w Częstochowie była podobno dobrze zorganizowana i miała bardzo dobrą atomsferę. Ciekawe, że chyba w każdej walce była kontuzja."
To jest już zwyczajne złośliwe i trochę mało efektywne podgryzanie

- Czy Adam Kownacki miał promotora, który zapewniał mu wszystko? Od wychowywania kolejnych Adamków nie jest promotor, to jest rola sportu amatorskiego i samoistnych talentów, ludzi, którzy sami w siebie inwestują czas i pieniądze jak Jennings. Jak ktoś ma wyjątkowy talent, jak Tyson, to może wcześniej go ktoś wesprzeć na własne ryzyko.

- żeby było wszystko jasne: takich gości jak Adamek czy Michalczewski nie było w PL nigdy i nawet pasy Głowackiego czy Włodarczyka tego nie zmienią. Rozumiem, że AW pragnie docenienia, także za walkę Usyk-Głowacki, na której nie zarobił, a zdrowo się natrudził. To rzeczywiście była spora walka i jak p.Wasilewski chce obejrzeć taką następną, to może czekać i 10 lat. Takie kryteria są niesprawiedliwe względem obecnie boksujących pięściarzy. Niewielu z nich ma szansę, żeby choć liznąć walki o pas, a jeszcze, żeby ona odbyła się w Polsce i ludzie chcieli to obejrzeć ... No, moim zdaniem, przy wszystkich zasługach Andrzeja Wasilewskiego to będzie możliwe prędzej z kimś takim jak MB. Gdyby panowie byli rozsądni, to połączyliby siły, bo polski boks by na tym tylko skorzystał, wg mnie nikt lepiej nie nadaje się do promocji jak Borek, a AW świetnie zna zakulisową stronę boksu i wywalczył bardzo wiele dla ludzi ze średnim potencjałem (Głowacki, Diablo). Szkoda, że tak się zapewne nie stanie.

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem