View Single Post

stare 15-10-17, 04:32   #1 (permalink)
Andrzej Pastuszek
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Postów: 10704
Nominowany 638 razy w 122 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 51
Domyślnie Jarrett Hurd zastopował Austina Trouta i obronił pas IBF


Mistrz IBF w wadze junior średniej Jarrett Hurd (21-0, 15 KO) obronił swój pas, pokonując przez techniczny nokaut Austina Trouta (30-4, 17 KO). Walka została zastopowana przez narożnik Trouta przed jedenastą rundą, kiedy miał już bardzo zapuchnięte prawe oko i był na krawędzi porażki przed czasem pod koniec dziesiątej rundy. Czempion odrobił straty z pierwszej połowy walki i prowadził dwukrotnie 96-94 i 97-93 na kartach sędziowskich.

Trout zaczął znakomicie i zupełnie nie w swoim stylu. Ogrywał Hurda w półdystansie racząc kombinacjami ciosów sierpowych i podbródkowych, a z dystansu kąsając jabem i lewym prostym. Teksańczyk wygrywał kolejne rundy do wiwatu nie mając żadnego kłopotu z trafianiem człapiącego po ringu mistrza i ustawianiem go sobie pod kolejne uderzenia. Tempo było jednak mocne, presja Hurda robiła swoje, a 32-letni Trout zadawał więcej ciosów niż zwykle w dodatku bijąc masę tych mocnych.

Od połowy dystansu Trouta zaczęły opuszczać siły, a Hurd łapał go coraz częściej zarówno z pozycji ortodoksyjnej i zwłaszcza z pozycji mańkuta, którą zupełnie zaskakiwał Austina. Akcje, których początkowo unikał starszy z Amerykanów bezkarnie lądowały na jego twarzy z coraz większą regularnością. Pretendent odgryzał się, ale wypuszczał coraz mniej ciosów, a mocniejsze razy Hurda odbierały mu siły i demolowały twarz. Pojedynek zupełnie się odwrócił i teraz to mistrz panował niepodzielnie. Pod koniec dziesiątej rundy nie widzący na prawe oko Trout prawie padł na deski, a w przerwie został poddany przez trenera Austina Burke'a.

Źródło
: redakcja

Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem