View Single Post

stare 08-08-17, 15:08   #1 (permalink)
Krystian Sander
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Wałujew: Powietkin dostanie mistrzowską szansę, jest gotowy na Joshuę

Były mistrz WBA wagi ciężkiej, a obecnie członek rosyjskiej Dumy, Nikołaj Wałujew (na zdjęciu podczas walki z Evanderem Holyfieldem) wypowiedział się na temat przyszłości swojego rodaka, wciąż liczącego się w "królewskiej" dywizji Aleksandra Powietkina (32-1, 23 KO).

- W wadze ciężkiej starsi pięściarze częściej sięgają po laury, w niższych dywizjach jest o to trudniej. Jestem więc przekonany, że Aleksander Powietkin dostanie jeszcze swoją mistrzowską szansę. Musi jednak walczyć z silnymi, wymagającymi rywalami, by odbudować swoją pozycję. Jednak po tym wszystkim, co działo się w kwestii dopingu, nie ma wielkich szans, by mógł on liczyć na walkę o tytuł w Rosji.

- Anthony Joshua wygląda bardzo solidnie, jego walka z Deontayem Wilderem byłaby ekscytująca. "Sasza" też jest gotów na walkę o pas IBF z Joshuą, ale problemem dla niego byłyby rozmiary Joshuy. Aleksander jest od niego niższy. Jednak zawsze wierzyłem w Powietkina i nie straciłem tej wiary - powiedział 44-letni dziś Nikołaj Wałujew.

Źródło: R-Sport, boxingscene

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem