View Single Post

stare 14-01-16, 10:20   #1 (permalink)
Wiechu
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Artur Szpilka: Mamy przygotowane cztery rozwiązania na walkę

Trwa nowojorskie tournee Artura Szpilki (20-1, 15 KO), którego zwieńczeniem będzie sobotni pojedynek o mistrzostwo świata WBC w Barclays Center. W trakcie wtorkowego treningu medialnego bokser znalazł czas, żeby odpowiedzieć na kilka pytań Boxing.pl:

Joanna Maj/Boxing.pl: Wilder oznajmił, że chce wrócić do szybkiego nokautowania przeciwników, do czwartej rundy. To jest jego plan na sobotę. A jaki jest Twój?

Artur Szpilka: Mam po prostu wygrać walkę. Zobaczymy jak to się wszystko ułoży. Są przygotowane 4 rozwiązania na walkę. Zaczniemy i zobaczymy jak to będzie wychodzić i jak coś, to wprowadzimy zmiany. Naprawdę mam wspaniały narożnik. Ludzi, z którymi przepracowałem solidne obozy.

Kiedyś byłeś chuliganem, biłeś się na ulicy. Teraz odnosisz sukcesy w ringu, masz szansę w sobotę zdobyć mistrzostwo świata w wadze ciężkiej. Czy myślisz, że swoją historią możesz pomóc trudnej młodzieży?

Chcę właśnie pokazać tym młodym chłopakom, że można zmienić swoje życie, bo byłem kiedyś jak oni. Że można z więzienia wyjść i walczyć parę lat później o mistrzostwo świata.

Jaką byś im dał dziś radę?

Moim marzeniem jest przyjechać do Polski i jak już skończę karierę otworzyć taki gym z prawdziwego zdarzenia i uczyć tam tych chłopaków, pokazać im. Bo wiesz, jakieś tam rady to możesz sobie wsadzić za przeproszeniem do kieszeni. Lepiej to wszystko pokazać.

Rozmawiała: Joanna Maj/Boxing.pl

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem