View Single Post

stare 15-12-15, 10:49   #1 (permalink)
Paweł Rozmytański
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Postów: 6879
Nominowany 287 razy w 87 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie Adam Kownacki dla Boxing.pl: Jak będzie szansa, to chciałbym zaboksować w Polsce

Adam Kownacki (12-0, 10 KO) w kończącym się roku stoczył cztery zwycięskie walki - dwie wygrał przed czasem, dwie na punkty. Bilans ten nie ulegnie już zmianie, bo mieszkający w Stanach Zjednoczonych "Baby Face" kolejny pojedynek zanotuje najprawdopodobniej w styczniu. Zapraszamy do lektury wywiadu z polskim "ciężkim", który w ubiegłym roku związał się kontraktem z Alem Haymonem.

Paweł Rozmytański/Boxing.pl: W 2015 roku wygrałeś cztery walki. Z każdego występu jesteś zadowolony?

Adam Kownacki: Nie do końca. W ostatnim pojedynku znowu sporo ważyłem. Jednak odniosłem cztery wygrane, więc plan na ten rok wykonałem. Miałem stoczyć jeszcze jedną walkę w bieżącym roku, ale ostatecznie przełożyliśmy ją na styczeń. Myślę, że 2016 będzie podobny jak 2015, jak nie lepszy.

Niedawno odwiedziłeś Australię.

Tak, byłem na obozie w Australii 10 dni. Mój kolega walczył na UFC 193, więc poleciałem z nim. Miałem też okazję obejrzeć w akcji Joannę Jędrzejczyk. Jestem zadowolony z tych treningów - poprawiałem kondycję, sporo pracowaliśmy na tarczy.

Miałeś okazję sparować między innymi z Derrikiem Rossym, który w listopadzie nieznacznie przegrał z Bermanem Stiverne'em. Musiałeś naśladować Stiverne'a, czy mogłeś boksować po swojemu?

Boksowałem po swojemu. Zawsze mam dobre sparingi z Derrikiem, jest twardy, dużo sobie pomagamy. Zacząłem z nim sparować, jak miałem 16 lat. Znamy się od dawna i mówi, że bardzo się rozwinąłem.

Masz już za sobą dwa 8-rundowe pojedynki. Jak się czułeś w nich pod względem kondycyjnym?

Bardzo dobrze. Ciosy zadawałem do ostatniego gongu, a przeciwnika chciałem znokautować, ale nie na siłę. Kondycja była, nie ma na co narzekać.

2 kwietnia odbędzie się w Krakowie prestiżowa gala Polsat Boxing Night. Jesteś zainteresowany tym tematem?

Moim menadżerem jest Al Haymon, więc to on prowadzi moją karierę, ale nigdy nie mów nigdy. Jak będzie taka szansa, to jak najbardziej chciałbym w Polsce zaboksować.

Masz 26 lat i jesteś niepokonany. Jaki jest Twój cel w zawodowym boksie?

Czołówka rankingu, zostać mistrzem świata. Takie są plany i razem z drużyną do tego dążymy.

Paweł Rozmytański jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem