View Single Post

stare 22-04-15, 17:24   #4 (permalink)
Krzych'
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Boks Pacquiao jest bardzo mocno przeceniany, szczególnie w ostatnich latach. Jeżeli są tutaj duże wątpliwości co do jakości przeciwników Floyda, to co powiedzieć o Pacquiao, który zjadał po nim resztki. Długo by o tym pisać. Nie zakwestionuję większości osiągnięć Pacmana w niższych wagach, ale ostatnie lata jego kariery, zaczynając od walki z De La Hoyą, to w 90% jedna wielka szopka i manipulacja, po prostu majstersztyk promotorski. Geniusz niezmierzony. Floyd przynajmniej w zdecydowanej większości przypadków nie wciskał śmierdzącego na tysiąc kilometrów kiczu dla debili, takiego jak choćby walka Pacquiao z De La Hoyą w umownym limicie w dniu walki, żeby wymienić tylko jeden. Ostatnie lata kariery Pacmana to kwintesencja manipulacji i iluzji, niesamowite ilu przecież poważnych ludzi się na to nabrało. Do tego jakieś wciskanie kitu o pasach w ośmiu kategoriach wagowych, podczas gdy był mistrzem w sześciu, a biorąc pod uwagę to, że nie wygrał z Marquezem w super piórkowej, a ten wakat z Margarito jest gówno warty, a nawet mniej, to prawdziwym mistrzem był w 4 kategoriach. Nie chcę żeby mnie ktoś źle zrozumiał, że kogoś tutaj nienawidzę i dyskredytuję. Nie mam nic do Pacmana, on był i jest tylko narzędziem, a ogólnie to bardzo sympatyczny gość, który osiągnął wszystko zaczynając jak sam mówi od zera, ale to nie może wpływać na racjonalną ocenę jego kariery, przynajmniej tej jej części, o której mówię. Niestety jedna porażka z Mayweatherem niewiele już zmieni i do historii przejdą takie absurdy jak walka Dawida Pacmana z Goliatem DLH, ale niech chociaż ta finałowa weryfikacja posłuży temu, żeby nikt nie próbował stawiać Pacmana na równi z Mayweatherem, który może wzorem dla nikogo nie jest i sam nie mam do niego sympatii, ale bokserem jest wybitnym, znacznie lepszym niż Manny, co się okaże już niedługo, bo w porównaniu wartości osiągnięć Floyd wypada znacznie lepiej, teraz tylko brakuje zwycięstwa w bezpośrednim pojedynku.

Krzych' jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem