View Single Post

stare 16-02-15, 09:22   #21 (permalink)
Adrian Golec
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

- Chodzi o bzdury o ktorych piszesz, to nie jest brak precyzji. Piszesz zebym odpierdolil sie od czasow sprzed wojny - niby dlaczego?

Ano dlatego, że to temat na inną dyskusję. Koncentrowałem się wyłącznie na czasach Jerzego Kuleja i Pietrzykowskiego, kiedy to Stamm pracował z ludźmi z ZSRR... To były czasy rozkwitu boksu na wschodzie; X trenerów sowieckich za duże pieniądze polaciała na Kubę, tworząc podwaliny kubańskiego boksu.

- Polacy nie uczyli sie boksu od Rosjan.
Przypomina mi to tekst rodem z przedszkola.. jest białe, albo czarne. Być może uczyli się wzajemnie od siebie..? Nie wiem.. wiem, że takich Stammów w latach 60-tych było na wschodzie wielu i grzechem byłoby nie czerpać od siebie wiedzy, zwłaszcza przy tak "zaprzyjażnionych" narodach. Zresztą wystarczy spojrzeć na warsztat Kuleja czy Pietrzykowskiego..

- Ponawiam pytanie o te zgrupowania w ZSRR.

Czego ty oczekujesz... Dat...? Wiem na pewno, że trenowali wielokrotnie razem. Zakładam, że mieli okazję być tam, podobnie, jak mieliśmy okazję na gościnę.

- Skoro Stammowska, przedwojenna szkola boksu nie byla tak mocna jak ta powojenna, rosyjska to dlaczego sukcesy polskich bokserow w latach 70 były mniejsze niż w latach 50 skoro w 70 ZSRR byla juz bokserska potega a polscy trenerzy mogli z ich wiedzy czerpac bez problemu? ba, mogli sie uczyc od poczatku a nie przestawiac jak Stamm lub Szydło.. .

I znowu, białe albo czarne.. Na sukcesy sportowców wpływa wiele okoliczności, jak choćby konkurencja. Bez komentarza.

- Tyle lat interesuje sie historia naszego piesciarstwa i jakis Golec cala moja wiedze na ten temat odwraca do gory nogami, kto by sie nie wkurwil?

W ten sposób straciłeś okazję, bym mógł poznać coś nowego. Skup się - nic nie odwracam do góry nogami. Zgubiła cię twoja urażona duma..

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem