View Single Post

stare 22-01-14, 11:41   #1 (permalink)
Andrzej Pastuszek
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 632 razy w 119 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 49
Domyślnie Mikey Garcia: Z Arizą po tytuły w kolejnych dywizjach

Szef Top Rank Bob Arum nie ukrywa, że w przyszłości chciałby doprowadzić do pokoleniowego pojedynku pomiędzy swoimi gwiazdami Mannym Pacquiao (55-5-2, 38 KO) a Miguelem Mikey Garcią (33-0, 28 KO). Póki co obu bokserów dzieli kilka kategorii wagowych, ale Mickey uważa, że trener od przygotowania fizycznego Alex Ariza pomoże mu w marszu w górę z wagą, podobnie jak kiedyś pomógł Pacquiao. Garcia w przyszłości chętnie zmierzy się z Filipińczykiem.

- Naprawdę dobrze układa mi się współpraca z Arizą, a wyniki jego pracy z Pacquiao wszyscy widzieliśmy. Przechodził do wyższych dywizji i dominował. Gdyby udało się zrobić to samo ze mną, byłbym jeszcze lepszym zawodnikiem. Chcę najlepszego teamu, żeby wydobyć ze mnie, to co najlepsze. Nie chcę iść w górę z wagą z powodu lenistwa i braku chęci do ciężkiej pracy. Pójdę wyżej, kiedy moje ciało będzie gotowe na nową kategorie, a z Alexem sprawa będzie dużo łatwiejsza niż bez niego
- powiedział Mikey.

- Widziałem walkę Pacquiao z Riosem. Manny wyglądał dobrze. Atakował i wycofywał się, dobrze ruszał się na boki, używał szybkości i dobrej pracy nóg. To z pewnością był dobry występ. Docelowo mógłbym się z nim zmierzyć. To byłaby dobra walka. Jedyna rzecz, to fakt, że jego siła ciosu nie jest taka jak wcześniej. Dawniej miażdżył rywali i notował nokaut za nokautem. W kilku ostatnich walkach nie udała mu się ta sztuka, ale spotyka lepszych rywali i być może dlatego nie jest w stanie ich zranić - analizuje Garcia.

Sobotni pojedynek Garcii z Burgosem ma być ostatnim przed przenosinami do limitu 135 funtów.

Źródło: bscene

Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem