View Single Post

stare 23-07-13, 11:45   #2 (permalink)
Rollins
champion
  
 
Avatar Rollins
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Postów: 7154
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

No właśnie - Niemcy.
Nie wspominasz o nich tutaj Adrian:
Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
...Kibice profesjonalnego pięściarstwa, to dzisiaj aktywni uczestnicy gal, bez względu na miejsce zamieszkania. Jeszcze kilkanaście lat temu, jedynie Stany Zjednoczone gościły u siebie zawodowy boks, w jego najlepszym wydaniu. Drugim takim miejscem, jest od lat Wielka Brytania, kolebka zawodowego pięściarstwa w wersji współczesnej, lecz kazus Lennoxa Lewisa, który mógł stać się ikoną światowego boksu dopiero po występach na terenie USA, dobrze pokazuje ówczesną hierarchię. ...
a przecież tam tradycje bokserskie też są spore.
Może nie tak jak w USA, czy Anglii, ale jednak pasowałoby ich tutaj dodać, bo nawet nie od kilkunastu, ale od kilkudziesięciu lat boks ma się tam całkiem dobrze.

W państwach byłego bloku komunistycznego gale boksu zaczęły pojawiać się dopiero po upadku żelaznej kurtyny z wiadomych względów - wcześniej nie było bokserów zawodowych w tych krajach (za to amatorka święciła triumfy).

Co do tych niemieckich talentów bokserskich, to przecież oni nigdy ich nie mieli za wielu. Znalazł się tam raz na jakiś czas rodzynek, ale biorąc pod uwagę wielkość kraju, poziom sportowy itd. to nigdy za wielu tych samorodków nie mieli, a jeśli już mieli to na nich chuchali i dmuchali.
To tak jak wspominani tu przez Ciebie Japończycy - tradycje bokserskie są spore, ale jakichś ciekawych prospektów wagi ciężkiej nie będzie tam chyba nigdy. Niższe wagi to ich domena.
Zależy od predyspozycji danego narodu (kraju, regionu)

Rollins jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem