View Single Post

stare 20-07-13, 07:17   #1 (permalink)
Wiechu
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Trener Derecka Chisory: Jeżeli Scott zacznie się bić, będzie to dla nas łatwa noc

Już dzisiaj na Wembley Arena w Londynie Dereck Chisora (16-4, 10 KO) podejmie niepokonanego Malika Scotta (35-0-1, 12 KO) w walce, która zwycięzcę wywinduje do ścisłej czołówki kategorii ciężkiej. Trener tym razem dobrze przygotowanego Chisory Don Charles uważa, że kluczem do zwycięstwa jest narzucenie swojego stylu walki i nie pozostawienie Amerykaninowi miejsca do boksowania. Jest też przekonany, że skoro udało się to między innymi z takim bokserem jak Witalij Kliczko, to uda się również ze Scottem.

- Jeżeli Malik będzie miał dużo miejsca i możliwość boksowania, to na pewno nas pokona. Ale uwierzcie mi, nie będzie miał tak dobrze.

Niezależnie od wyniku pojedynku zmuszamy przeciwników do bicia się, czy to jest Witalij Kliczko, David Haye czy Malik Scott. Zgodzę się, że przy okazji ostatniej walki zniżyliśmy się do poziomu przeciwnika, który wyszedł tylko po to, aby utrudniać i obrzydzać walkę.

Jednakże, widzę sobotni pojedynek jako bardzo ekscytujący. Jesse Reid, świetny trener prowadzący Malika Scotta obiecuje nam, że Malik potrafi bić się tak samo jak boksować. Wspaniale! Jeżeli Malik przestanie być bokserem, będzie to dla nas łatwa noc. Dereck potrafi tylko trochę boksować, ale walczy i bije się bardzo dobrze! -
powiedział trener urodzony w Nigerii.

Charles przyznaje również, że ewentualna porażka "Del Boya" (oficjalnie czwarta w pięciu ostatnich pojedynkach) postawiłaby znak zapytania nad jego dalszą karierą:
- Przegrana po prostu nie mieści się w menu. Nie chcę nawet myśleć o tym, że to mógłby być koniec Derecka Chisory. Musiałby oddalić się i poddać kontemplacji pod tytułem: "Czy naprawdę chcę to jeszcze robić?"

Źródło: b-scene

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem