View Single Post

stare 12-04-13, 20:41   #1 (permalink)
Andrzej Pastuszek
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Postów: 10704
Nominowany 638 razy w 122 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 51
Domyślnie Mayweather kontra Khan w drugiej połowie roku?


Mateusz Wajs informował dzisiaj o pozbawieniu Andre Warda pasa wagi super średniej przez organizację WBC. „Syn Boży” nie jest godzień pełnowartościowego pasa i został obdarzony „emeritusem” jednak kiedy tylko będzie zdrów może walczyć o swoje dawne trofeum. Chorowity mistrz będzie się przyglądał jak o jego tytuł biją się zawsze groźny Sakio Bika i niespodzianka, niespodzianka... rodak pana Sulaimana Antonio Periban.

Jeszcze ciekawiej wygląda ranking wagi półśredniej ogłoszony przez WBC. Organizacja ta przyznała drugie miejsce zawodnikowi, który nie ma na koncie żadnej potyczki w limicie 147 funtów, a zwie się tenże bokser Amir Khan. Współpraca pana Sulaimana z Golden Boy Promotions i Showtime układa się wzorowo, a „czujący pismo nosem” już zapowiadają, że wywindowanie „King Khana” na liście najlepszych „półśrednich” według WBC może oznaczać tylko jedno. W drugiej połowie roku w razie „planowych” zwycięstw Floyda Mayweathera nad Guerrero i Khana nad Diazem będziemy świadkami pojedynku Mayweathera z Khanem. Zawsze frapowała mnie konfrontacja obdarzonego nieprawdopodobną szybkością Brytyjczyka z coraz bardziej stacjonarną wersją Floyda, ale wypadałoby dla przyzwoitości wygrać najpierw cokolwiek w rzeczonej kategorii wagowej. Czy ktoś będzie zawracał sobie głowę takimi detalami? Z pewnością nie Jose Sulaiman.

Tymczasem pierwsze trzy pięściarskie miesiące przyniosły powody do zadowolenia HBO i szefowi Top Rank Bobowi Arumowi. Telewizja zanotowała świetny start pokazując znakomite starcia Bradleya z Prowodnikowem i Riosa z Alvarado. Już w sobotę uczta dla fanów science science, której głównym daniem będzie Rigondeaux kontra Donaire. Wyprowadzka grupy Golden Boy póki co zupełnie nie popsuła interesów HBO, a decyzja o zielonym świetle dla Aruma i otworzeniu drzwi dla mniejszych grup, które mogą występować z kompetytywnymi matchupami na razie popłaca.

- Ludziom trzeba dać twarde, wyrównane, dobre walki. Parowanie najlepszych zawodników z przeciwnikami, których z góry wiadomo, że rozniosą nikogo nie interesuje. Kto k...a chce to oglądać ? - pyta retorycznie wujek Bob odnosząc się do licznych „ustawek” Ala Haymona.

Riposta Golden Boy i Showtime w postaci znakomitych gal z niecierpliwością oczekiwana przez fanów.

Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem