View Single Post

stare 17-01-13, 14:08   #1 (permalink)
robercik
V.I.P
  
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Postów: 7108
Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie Władimir Kliczko prawdopodobnie 6 kwietnia. Powietkin poczeka?

Mistrz świata wagi ciężkiej Władimir Kliczko (59-3, 50 KO) wystąpi w ringu najprawdopodobniej 6 kwietnia. Jak wynika z ostatnich doniesień, najprawdopodobniej jego rywalem nie będzie obowiązkowy pretendent do mistrzowskiego pasa WBA Władimira Kliczki, Alexander Powietkin (25-0, 17 KO).

Dokładnie dziś minęła data, kiedy to promotorzy Kliczki i Powietkina mieli dostarczyć kontrakt na walkę włodarzom federacji WBA, jednak ostatecznie nie doszło do tego, w wyniku braku zawarcia porozumienia przez oba teamy. Następnym krokiem będzie wyznaczenie przez federację daty przetargu.

Jak niedawno informowała zagraniczna prasa, promotorzy Kliczki wystosowali do WBA pismo, z prośbą o przeniesienie walki na późniejszy termin i tym samym zezwolenie na dobrowolną obronę pasa WBA przez Kliczkę. Obóz Powietkina natychmiast złożył protest w tej sprawie.

Data 6. kwietnia jest najprawdopodobniej datą planowaną przez grupę K2 na organizację dobrowolnej obrony dla Władimira, jednak oficjalnie będzie można to potwierdzić, jeżeli federacja WBA wyda zgodę na przełożenie walki z Powietkinem.

robercik jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem