View Single Post

stare 08-09-12, 22:22   #1 (permalink)
Paweł Rozmytański
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Postów: 6879
Nominowany 287 razy w 87 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie Adamek pokonał przed czasem Walkera po świetnej "dla oka" walce

W głównej walce wieczoru na gali boksu zawodowego w Prudential Center w Newark Tomasz Adamek (47-2, 29 KO) wygrał przed czasem w piątej rundzie z Travisem Walkerem (39-8-1, 31 KO). Polak pokonując Amerykanina, obronił tytuł IBF North American wagi ciężkiej.

Pojedynek rozpoczął się spokojnie. Pięściarze wyprowadzali głównie lewe proste, ale to po jednym z jabów Walkera wyraźnie odskoczyła głowa "Górala". Drugie starcie może śmiało kandydować do "Rundy Roku". Na początku tej odsłony Travis wystrzelił potężnym prawym, którym ściął z nóg Tomka. Adamek zdołał wstać i musiał się bronić przed atakiem Walkera, który chciał szybko wykończyć ofiarę. Sztuka ta mu się nie udała, choć trzeba przyznać, że Polak był na skraju nokautu.
Chwilę później to Amerykanin powąchał maty ringu w Newark. Po świetnej akcji lewy-prawy sierpowy "Freight Train" poleciał na deski; Walker nie dał się jednak wyliczyć. Adamek przystąpił do ofensywy, ale nie zdążył zastopować Travisa przed końcem tej rundy.

W trzecim starciu zarysowała się już przewaga polskiego pięściarza. Tomek wyprzedzał Walkera lewym prostym oraz wyprowadzał szybkie kombinacje. Kolejne trzy minuty rozpoczęły się znowu od pięknych jabów "Górala". W środkowej fazie tej rundy Walker zadał groźny lewy sierpowy, ale tym razem Adamek nie powędrował na deski. Chwilę potem to Adamek zaskoczył Travisa potężnym prawym sierpowym, ale pięściarz z Houston przetrzymał ten trudny moment.

Koniec tego emocjonującego pojedynku nastąpił w starciu piątym. Tomek zranił Walkera kolejnym mocnym ciosem, po którym amerykański bokser się zachwiał. Były mistrz świata w dwóch kategoriach wagowych szybko zamknął przeciwnika w narożniku i zasypał go gradem ciosów. Po kilku sekundach między zawodników wkroczył arbiter ringowy i przerwał walkę.

Paweł Rozmytański jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem