View Single Post

stare 11-08-12, 15:11   #1 (permalink)
Wiechu
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Postów: 9875
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Powietkin: Jestem gotowy na braci Kliczko, interesuje mnie też walka z Haye

Posiadacz pasa WBA w kategorii ciężkiej, Aleksander Powietkin (24-0, 16 KO), 29 września w swojej obowiązkowej obronie zmierzy się z weteranem ringów, prawie 40-letnim Hasimem Rahmanem (50-7-2, 41 KO). Rahman, dwukrotny mistrz świata wagi ciężkiej, najlepsze czasy ma dawno za sobą. Od czasu porażki z Władimirem Kliczko w 2008 roku nie wygrał z nikim poza "journeymanami" i jego pozycja w rankingu WBA świadczy wyłącznie o postępującej marności tej federacji. Mimo to, Powietkina nie dziwi taka polityka organizacji, ponadto, Rosjanin twierdzi, że jest już gotowy na braci Kliczko. Przypomnijmy, iż Powietkin dwukrotnie wycofywał się z umówionej walki z Władimirem Kliczko, federacja IBF wyrzuciła go nawet za to ze swojego rankingu.

- Nie byłem zaskoczony kiedy Rahman został ogłoszony obowiązkowym pretendentem, ponieważ to jest wielki pięściarz. Walczył z prawdziwymi przeciwnikami, pokonał Lennoxa Lewisa, nie mogę go zlekceważyć -
powiedział Powietkin.

- Mamy go na video, ale jest za gruby, to się pewnie zmieniło - dodał Rosjanin.

- Z pewnością jestem gotowy na braci Kliczko, ale jestem także zainteresowany pojedynkiem z Davidem Haye w Anglii, to jest najbardziej interesujące starcie
- z pewnością takie deklaracje cieszą, jednak ile w nich szczerych intencji, a ile marketingowej gry?

- Istnieją także pewne niedomówienia z Marco Huckiem i rewanż z nim jest kolejną możliwością. Również doceniam Chrisa Arreole z Ameryki, zatem istnieje wiele opcji - wymienia "Biały Lew".

- Mam nadzieję, że zawalczę jeszcze raz w 2012 roku, po tym jak załatwię sprawę obowiązkowego pretendenta - zakończył Powietkin.

Mając na uwadze ostatnią formę i tryb prowadzenia kariery przez Powietkina, ciężko jest uwierzyć w niektóre słowa Rosjanina. Miejmy jednak nadzieje, że choć jeden z wymienianych pojedynków z jego udziałem się zmaterializuje i Powietkin w końcu podejmie wymagającego obiektywnie przeciwnika z czołówki wagi ciężkiej.

Źródło: Redakcja, Boxingscene

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem