View Single Post

stare 12-07-12, 10:38   #1 (permalink)
Wiechu
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Postów: 9880
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Grzegorz Proksa vs Giennadij Gołowkin na HBO?

Jak na swoim "tweeterze" poinformował czołowy dziennikarz środowiska bokserskiego Dan Rafael, Grzegorz Proksa (28-1, 21 KO) jest "w grze" o zwolnione przez Dimitrija Piroga miejsce w pojedynku z mistrzem świata WBA kategorii średniej, Kazachem Giennadijem Gołowkinem (23-0, 20 KO), zaplanowanym na 25 sierpnia.

Na zapytanie ze strony boxing.pl w tej kwestii, agent Grzegorza Proksy - Krzysztof Zbarski, obiecał, iż niedługo oficjalnie ustosunkuje się do tych informacji. Na razie tak Grzegorz Proksa jak i jego menadżer przebywają na zasłużonych wakacjach.

Przypomnijmy, iż Proksa w zeszłą sobotę udanie zrewanżował się za swoją jedyną porażkę w karierze, nokautując w 8 rundzie Kerrego Hope'a i odzyskując pas mistrza Europy kategorii średniej. Z Gołowkinem pierwotnie miał walczyć inny niepokonany mistrz wagi średniej - Dimitrij Pirog, jednak z powodu urazu pleców, którego nabawił się na treningach, Rosjanin musiał wycofać się z walki w tym terminie. Gala jednak nie została odwołana i organizatorzy, w tym telewizja HBO, która ma przeprowadzić transmisję z wydarzenia, nadal poszukują dla Gołowkina przeciwnika na galę w Stanach Zjednoczonych.

Z pewnością taka walka byłaby dla Proksy wielką szansą - pojedynek o mistrzostwo świata z klasowym rywalem i to na wielkiej telewizji HBO.. Pytanie tylko, czy utytułowany na amatorstwie Gołowkin, według znacznej części fachowców uznawany za największy talent wagi średniej i jednego z dwóch najmocniejszych jej obecnych przedstawicieli (obok Sergio Martineza), nie "przyszedłby" dla Proksy zbyt wcześnie... Jednak jak wiadomo czasami trzeba po prostu łapać szansę, bez zbędnych kalkulacji - zbyt wcześnie czy zbyt późno. Taki pojedynek z pewnością byłby pozycją obowiązkową dla każdego fana pięściarstwa, nie tylko w Polsce.

Źródło: Dan Rafael Tweeter, Redakcja

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem