Temat: Wieści z UFC
View Single Post

stare 08-04-12, 22:20   #3 (permalink)
Paweł Sawicki
prospect
  
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Skąd: wschodnie Mazowsze
Postów: 656
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Dan Henderson w walce o pas wagi ciężkiej?

Po wpadce dopingowej Holendra Alistaira Overeema (36-11 MMA, 1-0 UFC), który już w drugiej walce otrzymał szansę detronizacji mistrza UFC w wadze ciężkiej Juniora Dos Santosa (14-1 MMA, 8-0 UFC) coraz więcej gwiazd MMA ma ochotę na pas mistrzowski. Kolejnymi zainteresowanymi są słynny Dan Henderson (29-8 MMA, 5-2 UFC) i weteran K-1 Mark Hunt (8-7 MMA, 3-1 UFC).

To częściowo pokazuje w jakiej pułapce znalazło się UFC po zainwestowaniu uczuć w Overeema. Nie przesądzamy tu oczywiście wyniku próbki "B" z badań Holendra, która może być czysta jak łza i spowodować jeszcze większą konsternację niż odkrycie, że skoksowany jak nieboskie stworzenie "Demolition Man"... jest skoksowany.

Tym nie mniej Henderson, który od czasów Pride walczył w wadze średniej, półciężkiej a nawet ciężkiej pokonując przed czasem samego Fiodora Emelianenko i odprawiając go ostatecznie ze Strikeforce i ogólnie amerykańskiego rynku. Henderson zaistaniał także walką ze słynnym Mauricio "Shogun" Rua, którą uznano za "Fight of the Year" w 2011 roku a odbyła się na gali UFC 139. Dana White po pojedynku i pod wpływem adrenaliny jaką wyzwolili obaj zawodnicy twierdził nawet, iż to najlepsza walka w całej historii UFC. Kiedy ochłonął stała się "tylko" lub aż "Walką Roku".


by: fightsport.pl

Paweł Sawicki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem