View Single Post

stare 03-07-11, 10:07   #9 (permalink)
Bonsante
champion

Nominowany 8 razy w 3 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Haye mnie zaskoczył in plus. Na pewno nie zgodzę się z opiniami, że zawiódł, wręcz przeciwnie. Szczerze mówiąc jego postawa z wczoraj utwierdziła mnie w opinii, że w ew. starciu np. z Adamkiem to Anglik byłby faworytem. Jasne, że nijak nie da się porównać za wiele na podstawie tej walki z Ukraińcem, ale jednak pokazała ona dość sporo: Haye ma niezłą kondycje, potrafi przez cały niemal pojedynek utrzymać dobrą szybkość, a co istotne jego rywalem był bokser dużo silniejszy fizycznie. Z mniejszymi ciężkimi te straty w siłach byłby jeszcze mniejsze. Po drugie Haye dobrze się broni, balans, uniki, odchylenia, no nie powiem, to naprawdę robiło wrażenie. W końcu zaś jego szczęka w moich oczach nieco "stwardniała" bo jednak troszkę tam przyjął i nie zrobiło to na nim dużego wrażenia, ani razu nie "pływał". Oczywiście duża w tym zasługa wspomnianych świetnych odchyleń i amortyzacji. Reasumując, mnie się Haye w tej walce podobał, udowodnił niejako, że mimo wszystko w obecnej mizerii HW zasłużył na to swoje Mistrzostwo, którego wiele osób (włącznie ze mną) mu trochę odmawiało. Paradoksalnie potwierdził klasę w przegranej walce bardziej niż w 3 poprzednich pojedynkach w HW.

Punktacja 118-108 wg mnie przesadzona, z tych które padły 116-110 ja dla mnie najbliższa rzeczywistości.

EDIT: widzę, że dość śmieszny post wyżej zniknął, więc usunąłem kwestię, która się do tego odnosiła

Bonsante jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem