View Single Post

stare 03-09-10, 10:38   #1 (permalink)
Adrian Golec
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 31281
Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Kliczko o swoim najbliższym rywalu.

11 wrześnie dojdzie do rewanżowego starcia pomiędzy championem IBF/WBO Władimirem Kliczko, a byłym posiadaczem tytułu WBC, Samuelem Peterem. Obóz szkolonego przez Emanuela Stewarta Ukraińca zapowiada, że Kliczko skończy ten pojedynek przed czasem.

Według oceny Władimira, Peter w pełni zasługuje na ten pojedynek, będąc najbardziej kompetentnym pięściarzem, z jakim przyszło mu się spotkać. Nie zmienia to oczywiście przekonania Kliczko co do swojej wyższości.

- Widzę oczami wyobraźni jak nokautuję Petera i nieważne, czy zrobię to lewą czy prawą ręką - mówił Champion.

- Samuel to nagroźniejszy przeciwnik, jaki stanął na drodze Władimira przez ostatnie pięć lat. To nie jest ten sam pięściarz, który dostał od Vitalija. Myślę jednak, że mój podopieczny zakończy tę walkę nokautem. Walka ta nie powinna trwać dłużej niż pięć - sześć rund - mówił Stewart.

Władimir Kliczko wspomina swój pierwszy pojedynek z Peterem, w którym - przypomnijmy - po obszernych, silnych, nie zawsze prawidłowo zadanych ciosach przez Nigeryjczyka, trzykrotnie zapoznawał się z matą ringu.

- Peter to jeden z najtwardszych pięściarzy, z jakimi się spotykałem. Wygrałem wtedy, ale on teraz jest lepszy. Ma nowego trenera i promotora i ostatnie cztery swoje pojedynki wygrał przed czasem. Stracił dużo na wadze, przez co będzie szybszy. Nigdy nie walczyłem z kimś tak odpornym, kto mógłby tyle przyjąć. Wtedy wszyscy zastanawiali się, czy sprostam takiemu wyzwaniu. Nigdy jednak nie przestawałem wierzyć w siebie. Znałem go, ponieważ był moim sparingpartnerem przed walką z Charlesem Shuffordem w Las Vegas - mówił młodszy z braci Kliczko.

Zobacz rekord zawodników:

Wladimir Klitschko - Boxer
Samuel Peter - Boxer

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem