View Single Post

stare 03-08-10, 17:47   #1 (permalink)
Adrian Golec
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 31281
Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Marquez rozważa kilka opcji

Juan Manuel Marquez (51-5-1, 37 KO) rozważa kilka opcji. Jedną z nich jest zmiana kategorii wagowej na junior półśrednią i próba wywalczenia prestiżowego pasa w czwartej dywizji. Zadanie to byłoby o tyle trudne, gdyż musiałby pokonać w Anglii tamtejszego faworyta, większego i wspaniale wyszkolonego technicznie Amira Khana. Inną opcją jest obrona pasów WBO i WBA w dywizji lekkiej w starciu z Michaelem Katsidisem (27-2, 22 KO). Najbardziej jednak zależałoby Meksykaninowi na doprowadzeniu do trzeciej walki z Mannym Pacquiao (51-3-2, 38 KO)

Priorytetem dla mnie jest walka z Pacquiao. Chcę tego pojedynku. Być może będę jednak musiał bronić swoich pasów z obowiązkowym pretendentem, Michaelem Katsidisem. Jeżeli zatem nie Pacquiao, będę walczył z Australijczykiem. Z Pacquiao mogę walczyć w limicie 140-142, nie więcej niż 143 funty. Z Mayweatherem zgodziłem się na wyższy limit i wytrzymałem 12 rund z najlepszym pieściarzem świata. Nie zrobię tego błędu i nie dam rywalowi ponownie takiej przewagi - mówił Marquez.

Marquez spotkał na ringu z Mayweatherem w kategorii półśredniej, mając jednak ustalenia do do minimalnego limitu wagowego - 144 funty. W dniu ważenia Dinamita ważył o dwa funty mniej od ustaleń - 142, Amerykanin wniósł na wagę o dwa funty więcej - 146, przez co Floyd poniósł poważne konsekwencje finansowe. Można jednak założyć, że w momencie wejścia na ring, różnica pomiędzy pięściarzami była dużo większa niż ta, jaką wykazało wcześniejsze ważenie. Większy i cięższy Mayweather, bez problemów wypunktował walczącego jeszcze niedawno w kategorii super piórkowej Marqueza.

Zobacz rekord zawodników:

Juan Manuel Marquez - Boxer
Floyd Mayweather Jr - Boxer
Manny Pacquiao - Boxer
Michael Katsidis - Boxer

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem