View Single Post

stare 25-07-10, 12:31   #1 (permalink)
Adrian Golec
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 31281
Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Kontrowersyjne zapisy umowy Kliczko - Powietkin

Aleksander Powietkin (19-0, 14 KO), choć nie uważany za faworyta w starciu z mistrzem WBO i IBF - Władimirem Kliczko (54-3, 47 KO), miał być tym pięściarzem, który według oceny wielu kibiców, miał sprawić Ukraińcowi nie małe problemy w pojedynku zaplanowanym na 11 września w Niemczech. Niestety dla tej dyscypliny sportowej, nie dojdzie do tej walki, gdyż Rosjanin odmówił podpisania kontraktu z reprezentującą braci Kliczko grupą K2. Federacja IBF odebrała mu status pierwszego pretendenta i tym samym pozbawiła szansy na walkę o tytuł mistrza świata. W związku z nowymi okolicznościami, przeciwnikiem Kliczko będzie Nigeryjczyk Samuel Peter (34-3, 27 KO).

Osoby reprezentujące interesy Saszy z Sauerland Event, kontrakt na ten pojedynek określili mianem niewolniczego. Kalle Sauerland stwierdził, że oczywiście podpiszą umowę pod warunkiem, że będzie ona standardowa. Grupa K2 stanowczo zaprzeczyła, jakoby umowa ta miała taki charakter.

Zapisy umowy, będące przedmiotem sporu:

1. Powietkin zobowiązany jest do promocji walki, poprzez udzielanie wywiadów, pojawianie się na koferencjach prasowych, pokazowych treningach;
2. Karą za nieobecność na koferencjach prasowych organizowanych przez grupę K2 jest 250 tys. dolarów.
3. K2 nie ponosi kosztów związancyh z przybyciem Powietkina na konferencję: wyżywienia, transportu, zakwaterowania.
4. K2 nie gwarantuje polisy ubezpieczeniowej - Powietkin sam pokrywa koszty leczenia, na skutek ewentualnej utraty zdrowia w pojedynku z Kliczko.
5. Powietkin zobowiązany jest do używania wyznaczonych przez grupę K2 rękawic wyprodukowanych przez firmę Grant, tak w czasie walki jak i podczas treningów pokazowych.

Zobacz rekord zawodników:

Wladimir Klitschko - Boxer
Alexander Povetkin - Boxer
Samuel Peter - Boxer

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem