View Single Post

stare 08-07-10, 20:00   #1 (permalink)
Adrian Golec
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 31281
Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Khan vs. Maidana zależy od Marquez vs. Diaz

Od dłuższego już czasu trwa bajka pod tytułem Khan vs. Maidana. Pierwotnie pół bokserskiego świata zarzucało pięściarzowi z Wysp Brytyjskich i jego trenerowi - Freddie Roachowi tchórzostwo, kiedy ci za przeciwnika, w debiucie na terenie Stanów Zjednoczonych, wzięli dobrze wyszkolonego technicznie, acz obdarzonego słabym uderzeniem Amerykanina Paulie Malignaggiego. Maidana z kolei miał spotkać się z championem WBO Timothym Bradleyem, jednak team Aregntyńczyka wymyślił kontuzję, uciekając niejako od konieczności mierzenia się ze świetnym Amerykaninem.

Dzisiaj da się słyszeć, że mistrz WBA w wadze junior półśredniej Amir Khan (23-1, 17 KO) oraz Freddie Roach chcieliby 11 września doprowadzić do walki z championem WBA interim Marcosem Maidaną (28-1, 27 KO). Szef grupy Golden Boy Promotions, Richard Schaefer uzależnił jednak tę ewentualną walkę od wyniku pojedynku Diaz vs Marquez. Jeżeli Marquez wygra z Diazem to najprawdopodobniej to on będzie rywalem Khana.

31 lipca spotkają się Marquez i Diaz i do tego, kto wygra ten pojedynek, będzie wszystko zależało. Jeżeli wygra Diaz, możliwa będzie ich trzecia walka. Jeżeli zwycięsko wyjdzie Marquez i zdecyduje się zostać w wadze do 135 funtów, to jego rywalem będzie najprawdopodobniej Michael Katsidis - powiedział Schaefer

Zobacz rekord zawodników:

Juan Manuel Marquez - Boxer
Juan Diaz - Boxer
Timothy Bradley - Boxer
Amir Khan - Boxer
Marcos Rene Maidana - Boxer

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem