View Single Post

stare 01-07-10, 17:02   #1 (permalink)
Adrian Golec
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 31281
Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Barrera z Soto o pas w czwartej wadze?

Meksykańska prasa donosi o kolejnej szansie na tytuł w czwartej już kategorii wagowej, jaką ma otrzymać legnedarny Marco Antonio Barrera (66-7, 43 KO). Morderca o Twarzy Dziecka, jak pieszczotliwie nazywany jest Meksykanin, w minioną sobotę wypunktował na dystansie 10 rund Adailtona De Jesusa (26-, 21 KO). Naprzecwi Barrery ma stanąc w niedalekiej przyszłości champion WBC kategorii lekkiej - Humberto Soto (52-7-2, 32 KO). Do pojedynku pomiędzy pięściarzami miałoby dojść w Meksyku. Szef grupy Top Ran, Bob Arum, krótko po istatniej walce Barrery stwierdził, że Soto jest pierwszy w kolejce do walki z legendą meksykańskiego boksu. Arum nie wyklucza jednak, że Soto przed walką z Barrerą stoczy pojedynek z Wenezuelczykiem Miguelem Acostą (27-3-2, 21 KO).

Dla Meksykanów walka z Soto byłaby wielkim wydarzeniem. Chcę doprowadzić do trgo pojedynku. Walka z Acostą jest możliwa, ale Soto powinien toczyć pojedynki, które interesują fanów w Meksyku - powiedział Arum.

Wygrana Barrery z Soto dałaby Marco prestiżowy pas w czwartej już wadze, co stanowiłoby precedens w historii meksykańskiego pięściarstwa.

Zobacz rekord zawodników:

Miguel Acosta - Boxer
Humberto Soto - Boxer
Marco Antonio Barrera - Boxer
Adailton De Jesus - Boxer

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem