View Single Post

stare 08-09-09, 00:20   #20 (permalink)
Taszun
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dies Zobacz post
Masz trochę racji i trochę jej nie masz. Jasne, że podczas rzeźbienia dieta jest inna. Wycofujemy węglowodany, a skupiamy się na wysoko białkowych produktach.

Jednak podczas redukcji trening wygląda inaczej. Przede wszystkim dokładamy ćwiczenia aerobowe, bo to na nich się wytrąca tłuszcz.
Ciężary i serie również powinny być inne. Przy masowaniu często pracuje się w zakresie 8-12 powtórzeń. Przy rzeźbie serie warto wydłużać. Trening (jak napisałeś) jest podobny do tego co na siłę, ale jednak inny od masowego.
A najważniejsze w chudnięciu są ćwiczenia aerobowe. Może to tez być trening dynamiczny.
Trening warto zmieniać co około 3 miesiące, by organizm ciągle miał stymulację i się "nie nudził".

A propos, to w pewnym wieku nie liczą się już zyskane kilogramy, a jakość mięśnia i koordynacja ruchowa.
Może pochwalicie się panowie ile kilogramów zrzuciliście by stać się bardziej wysportowani?
No ja zrzuciłem w tym roku 8kg i ciągle z 5kg by się przydało.

ja napisalem tylko ze dieta jest wazniejsza niz rodzaj treningu

niekoniecznie.
Jeszcze jakies rok temu myslalbym to samo co Ty.
Do momentu gdy moja byla dziewczyne trener nie na mowil na gigant serie i obciazenia w granicach 70% a nawet dochodzilo do 80 %.
Na poczatku bylem przerazony ale nie wtracalem sie mowiac ze bede ja obserwowal.
Glupi bylem bo zapomnialem ze skoro malo weglowodanow to nie urosnie.
Jej trener mowil ze trening z ciezarami w jej przypadku szybciej spali niz aerobik.
Ja nie w nikam bo ciezko to sprawdzic ktora metoda szybciej ale na wlasne oczy widzialem ze wynik co do spalania ten sam a do tego zwiekszenie sily i tam gdzie mialo ubyc to ubylo bo bylo za duzo a tam gdzie brakowalo troszke sie rozwinelo. Sylwetka stala sie bardziej sportowa.
Takiego czegos nie uzyskasz na aerobiku.
po prostu zrzucilam na brzuchu i udzie i dziekuje a to wszystko i tak jak by mialo sie zaraz polamac od podmuchu wiatru albo od schylenia sie po cos na ziemi

Wiadomo ze ktos z duza masa miesniowa raczej bedzie stosowal bardziej aerobik.
Miesnie potrzebuja paliwa.
Na nisko weglowodanowej diecie koles z masa by stracil przytomnosc na takim treningu a do tego zaczal gubic mase miesniowa.
Najwieksza sztuka to wyrzezbic sie majac duza mase miesniowa tracac ja w bardzo malym zakresie.
Dlatego takie luje biora diuretyki. to nie mozliwe tak wygladac bez tego!!!!

Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem