Temat: POMPKI!!!
View Single Post

stare 30-12-08, 23:52   #73 (permalink)
gnianignian
contender

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Re: POMPKI!!!

Cytat:
Napisał cristiano r
Temat może stary ale się podłącze z pytaniem. Więc tak od niedawna zaczełem robić pompki i
robie 5x20 + inne ćwiczenia i brzuszki 5x30 oczywiście zamierzam z czasem zwiększać ilość powtórzeń o 5 i tu moje pytanie czy taki plan "treningu" jest dobry i czy coś da?(osobiście mi pasuję bo nielubie robić ciągłych zmian w ćwiczeniach bo mi się mota)
Zakladam, ze wczesniej nic nie cwiczyles, bo pytanie niezbyt madre(albo bardzo niesprecyzowane)...
odpowiadajac na pytanie:
pompka pompce nierowna
najwazniejsze bys robil pompki zachowujac poprawna postawe(nie garbil sie, nie przenosil notorycznie ciezaru ciala na jedna strone itd, bo mozna sobie zrobic duza krzywde i moge cie zapewnic, ze wiem o czym pisze)
[Jesli robisz pompki na ilosc a jestes poczatkujacy/twoje miesnie nie pamietaja jeszcze odpowiednich ruchow to zrob sobie przerwe i odpocznij chwilke. Nie ma nic cenniejszego od zdrowia. Na poczatku najwazniejsza jest technika i to jest bardzo cenna rada]

Mozesz zrobic i 100 pompek, ktore beda wykonane niedokladnie i sie cieszyc z liczby, ale chyba nie o tutaj chodzi prawda?
Jesli zaczynasz od zera to pompkami i innymi cwiczeniami bez sprzetu jak brzuszki, przysiady itp. mozesz sobie zbudowac bardzo dobra baze do dalszego rozwoju. Jednak nie uda ci sie to bez odpowiedniego odzywiania sie. W zaleznosci od tego co chcesz osiagnac musisz sobie dobrac odpowiednia diete, cwiczenia i czas regeneracji.
Musisz juz sobie gdzies poszukac na necie, albo tutaj ktos ci moze dac jakis przykladowy trening by spelnial twoje oczekiwania(ja w tym zakresie nie pomoge)

gnianignian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem